| YLLL a întrebat:

Am parul foarte deteoriorat, dupa baie imi sta foarte aiurea. nici drept nici cretstraight face. Daca il intind, dupa 5 minute mi se fac varfurile in afara, foarte ciudat, parca ca am fost la coafor.M-am plictisit sa il tot prind in coada. Nu este foate lung iar daca imi tau din varfuri imi creste foarte incet. Vreau sa imi fie mai usor, mai fin, si sa imi stea drept. Ce imi recomandati?:-s

2 răspunsuri:
| AliveOne a răspuns:

Dupa ce te speli sa nu te usuci de tot sa il lasi partial ud sa se usuce de la sine

| BrokenAndDark a răspuns:

Eu iti recomand ceva usor. E aceeasi situatie aiuria si la mine. Eu folosesc de ceva vreme o masca de par sin galbenus de ou si miere, care ii da volum parului. Apoi, chiar daca il intind, inainte folosesc putina ceara sau fixativ pentru a ramane la fel. Iar daca vrei sa iti fie cret, clateste-te cu bere sau foloseste spuma chiar dupa ce ai iesit de la dus. Mergewinking Bafta draga mea :*