| aproapenu a întrebat:

Am primit de la cineva un router si la PC merge, dar este parolat si cand vreau sa intru pe telfon imi cere parola. am incercat toate codurile de pe el si codul de pe contractul de la internet. stie cineva ce ii pot face? :d multumesc anticipat :*

4 răspunsuri:
| Izomer a răspuns:

Dai Reset la router.

| RazvanVlad a răspuns:

Trebuie sa ii dai reser la router use un butom mic in spate care trebuie tinut apasat cam 7-8 sec dupa care trebuie sa ai o adresa de net ex:www.188.139.9.0.com si intri acolo si faci setarile cum vrei tu

| aproapenu explică (pentru RazvanVlad):

Si nu imi cere parola?

| RazvanVlad a răspuns:

Pai daca dai reset la router nu iti mai cere nici o parola doar cand intri la configurari o sa iti ceara user and pass care mai mult ca sigur o sa fie user:admin pass:admin