| Bibik_7861 a întrebat:

Am sanse sa intru la liceul ion heliade radulescu pe profil uman "stiinte sociale " [eu am media de admitere 7.95 iar liceul se intra cu 7.24]

sau pe filologie [se intra cu 7.65]?

vot + funda

Răspuns Câştigător
| claudiu_7386 a răspuns:

Sigur ca ai sanse! Dar daca ai un liceu la care ti-ar placea sa intri nu strica sa pui prima optiune acel liceu. Ideea e sa completezi pe primele locuri optiunile care ti le doresti cel mai mult, chiar daca nu seti sigura ca media iti permite sa intri la acele optiuni, nu vei fi dezavantajata(totusi sa fii si putin realista. adica nu poti intra la un liceu la care anul trecut a fost media 9.50, intelegi tu big grin). Continua cu optiuni care ti-ar placea, apoi cu optiuni la care nu te-ar deranja sa fii repartizata. Incheie cu optiunile mai putin dorite, pe care trebuie sa le enumeri pentru siguranta. E mai bine sa intri la un liceu nedorit decat sa nu intri deloc! Dar, in concluzie, da, ai sanse mari sa intri unde ai intrebat happy funda?big grin

1 răspuns:
| fLrYdzstr a răspuns:

straight face, categoric intri n`ai cum sa te intrebi asa ceva. laughing, Intri sigurwinking