| anonim_4396 a întrebat:

Am scris niște versuri rap.Nu prea sunt corecte gramatical, dar dacă este vreun deștept pe-aici care crede la fel sa le corecteze, nu doar sa spună ca sunt greșite.Astept o mică părere.
Faţa ta este asa de schimbatoare Daiana
Esti cumva leatherface?
Mă intreb cum poti sa fi atât de cruda

Am incercat sa mă port frumos cu tine
Am încercat o schimbare
Dar stii ce? Du-te Dracu de curva
Numai eu știu ce am îndurat
Dezamagire,ura,dispreț
Dacă raiul exista atunci tu ești iadul
Cum poate așa un înger sa-l însele pe Dumnezeu,huh?
Ah am uitat,tu nu ești înger Daiana,ești Lucifer,îngerul mortii,maestrul umbrelor,printul închipuirilor
Corp de femeie,fața frumoasa bună treaba demon al zorilor
Aproape ca m-ai înșelat
Îmi pare rău Daiana
Te-am iubit prea mult

Acum in ultimul ceas,asculta-ma
Mă aflam la geamul tău
Erea o noapte rece cu ploaie
Eu stăteam și te ascultam
Ploaia îmi inunda corpul muribund,aveam cancer, dar ți-e nu-ți păsa
Oricum câinii stau in ploaie, nu?
Ține minte Daiana timipul de har se duce
Dar ziua judecății vine

Măcar spune dacă ai găsit ceva bun.Tu ăla care vrei sa-mi comentezi! Multumesc!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

,, Cum poate aşa un înger să-l înşele pe Dumnezeu,, cu replica asta mai dat gata!
Astea sunt noile cântece de la biserică? Că eşti cam pus pe Dumnezeu, îngeri, Lucifer.
,, Corp de femeie,, dar, ce Daiana e transgender cumva? laughing)
Ai spus că te-a înşelat pe tine, tu fiind Dumnezeu, acum spui că aproape te-a înşelat. laughing) Oare cum te-a înşelat aproape?
,, Oricum câinii stau în ploaie,, asta tot e bună.
Ar mai fi multe de zis, dar continuă!
Te pupă Daiana!

| Plato a răspuns:

- Virgula dupa "schimbatoare"
- Sa fii* (atat de cruda)
- Virgula dupa "imi pare rau"
- Ultimul "Daiana" scris intre virgule

In rest, esti cam trist, imi amintesti de Nimeni Altu'

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi bat joc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok.
Aşa piesa e destul de bună, dar n-ar trebui să te adresezi ei ca unui băiat sau cum să zic, adică să nu-i mai spui Lucifer sau îngerul morţii sau maestru. Treaba asta cu cancerul nu merge, nici nu aleargă.
Poţi să scrii aşa gen:
Ochii tăi m-au tripat,
Am fost un prost să ascult vorbe dulci.
Îmi i-ai tripajul zilnic gândindu-mă la tine.
Mă plimb prin cluburi încercând să înţeleg...
Te-am cunoscut atât mai bine,
Acum sunt aici să beau 10 pahare.

Mi-au venit multe versuri în minte.