| DanG a întrebat:

Am si eu nevoie de niste programe, unul pentru a fragmenta un videoclip, altul pentru a monta alte sunete peste el si inca unul pentru a lega videoclipuri.

2 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Movie maker este pentru incepatori, are aceste functii dar nu sunt bine implementate, si pot aparea erori, plus ca este un program cu care nu poti face prea multe.
Iti recomand Sony Vegas 9 sau 10, pare greu de folosit, dar este foarte usor, uita-te la cateva tutoriale pe youtube, si o sa intelegi cum sa-l folosesti.
Daca nu, poti folosii si Camtasia Studio 7, este un fel de movie maker, dar mai persformant, si mai bun.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Movie Maker, preinstalat cu Windows.