| MrsStyles24 a întrebat:

daca mi-am schimbat buletinul la 17 ani pentru a imi schimba adresa, il mai schimb si cand împlinesc 18 ani sau il schimb atunci cand scrie pe el ca expira? Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| OttoVonAegyssus a răspuns:

Dată expirări CI este inscripționată pe ea, în funcție de acea dată de expirare îl schimbi. Dacă depășești aceea dată și încă nu ai schimbat-o, vei plăti, 50 de lei, parcă, sau cât mai este acu'... Nu îți face griji, dacă nu o faci, te vor căuta și tot o vei face...

1 răspuns:
| Andreeush a răspuns:

Îl schimbi atunci când expiră.