| Evelinn123 a întrebat:

Am și eu o întrebare.
E vorba de un băiat care îmi place
Eu de fel sunt o fire timida la început
Iar baiatul la fel ca mine e foarte timid când vine vorba se fete nu stiu de ce.
Dar in rest e super de gașcă
Problema e că nu stiu cum să "mă bag pe el"
Părinți mei ies în unele weekenduri cu părinți lui sau mai mergem pe la ei în vizită
In majoritatea timpurilor suntem cu familiile noastre când ne vedem
Faza e că nu stiu cum să procedez…

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Priviri mai lungi cu contact vizual, atingeri trecătoare pe brațe, umeri, spate. Zâmbete însoțite de gesturi cum ar fi jucatul cu părul sau mușcarea buzelor, astea sunt câteva semne mai mult sau mai puțin subtile (în funcție de spectatori/situație) care indică o atracție a ta față de el. Dacă oferi aceste gesturi cu o anumită constanță și frecvența (e important asta, dacă se întâmplă o dată, de două ori, ar putea să nu observe sau să nu i se pară că e ceva în spatele gesturilor tale), ar trebui să se prindă că îl placi și în măsura în care poate să-și învingă timiditatea, să îți răspundă într-un fel sau altul.
Succes. Și felicitări că te gândești tu să faci primul pas, nu să stai cu mâinile în sân și să aștepți să-ți pice din senin în brațe, ca majoritatea fetelor. Bravo!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Zambeste-i si vorbeste-i, ca restul trebuie sa vina de la el.