| NYØ2002 a întrebat:

Am si eu o intrebare:Eu am 17 ani si 5 luni si chestia este cu dentistul.Eu inainte cu vreo 2 luni inainte sa fac 17 ani de abia am aflat ca pot sa imi fac dintii gratuit, ce ghinion.Nu stiu de ce a zis ca pana la 17 ani jumate si nu la 18 sau chiar 19 ca nu tot elev sunt? Ca mai aveam vreo 2-3 carii de facut.Ce ghinionist sunt.

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Toti dinții, gratuit, nu ți-i "repară" nimeni deci nu ești ghinionist

| NYØ2002 explică (pentru sierra1):

Asa mi-a spus dentistul ca asta este ultima luna

| Andreeush a răspuns:

Și care e problema acum?
Nu a fost să fie gratuit, oricum nu e chiar așa de scump să îți tretezi niște carii.

| NYØ2002 explică (pentru Andreeush):

Iare cat costa sa tratez o carie tot cu plomba?

| Donsavas a răspuns:

Nu esti ghinionist. Exista stomatologi care lucrează cu Cas si trateaza si persoane majore.