| NYØ2002 a întrebat:

Am si eu o intrebare:

Eu am 17 ani si am gheb si oricat incerc sa imi indrept spatele, cand stau pe scaun nu pot sa stau drept oricat incerc. Oare ham-urile (banda de indreptat spatele) sunt bune? Ma opreste sa cresc din inaltime? Am 1, 67m

2 răspunsuri:
| aceafata15 a răspuns:

Si eu am vrut sa îmi iau, și am întrebat doctorul de familie, care mi-a spus ca nu te vor ajuta cu nimic, ca o sa am parte de o mare teapa dacă le iau.Incearca sa faci sport și sa ții spatele drept

| CosminCD a răspuns:

10-15 min pe zi sa stai drept langa un perete. Pur si simplu stai drept, lipit de perete (eventual iti pui ceva pe YouTube sa te uiti) intre 10-15 min. Daca faci asa timp de 4 saptamani, ai sanse de 90% sa nu mai stai cu gheb. Sigur, poti face mai mult acest exercitiu, pentru ca te ajuta. Sper ca am fost util. Succes!