| AndrewTheGame a întrebat:

Am si eu o intrebare.Ma aflu intr-o situatie oarecum dificila prin care multi dintre noi cred ca au mai trecut.Am o relatie de 5 luni cu o fata si pot spune ca o iubesc enorm si as face orice pentru a fi in contiuare cu ea, dar problema este ca ea termina acum clasa a 12-a si dupa pleaca la faculatate, iar eu mai am inca 2 ani pana la terminarea liceului. Vreau si eu u sfat, va rog! ce pot face? ce ati face voi in locul meu daca iubita pleaca si nu o mai poti vede decat peste 2 ani(in cazul in are vei ajunge la o facultate din acelasi judet in care e ea). Multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| kattya96 a răspuns:

sigh
Iti dai seama ca oricat de mult ai spune ca poti sa o astepti inca doi ani lucrurile se schimba.
Evident, vorbiti la telefon si multe altele. Insa ea pleaca intr-un alt mediu si in curand se va raci. Va cunoaste alta lume, alti baieti si nu poti garanta ca nu te va insela.
Stiu ca o iubesti si ca e greu, de aceea mai bine ai profita cat mai poti de timpul ramas. Depinde si cata incredere ai in ea, dar cum stii deja: Relatiile la distanta nu prea tin.
Imi pare rau pentru voi, chiar imi pare.

| AndrewTheGame explică (pentru kattya96):

Multumesc de raspuns.Stiu ca se va schimba, aceste lucruri ma macina si pe mine, pe lana faptul ca imi va fi foarte dor de ea.Si crede-ma am incredere deplina in ea si sunt sigur ca nu ma va insela, dar pana la urma cine poate fi sigur in totalitate? Oricum, in caz ca va fi pusa intr-o situatie asemanatoare. sper sa isi amiteasca de clipele petrecute impreuna si sper ca intr-un final sa fim din nou impreuna.
Multumesc inca o data pentru raspuns!

| EvelinaOlivia a răspuns:

Daca ea e cu cativa ani mai mare decat tine..Nu stiu ..s.ar putea sa gaseasca alti baieti.dar daca ai incredere in ea..si sti ca tine mult la tine.love struck. Oricum. Ochii care nu se vad SE ASTEAPTAbatting eyelashes. Daca ea tine la tine cu adevarat..atunci..nu o dezamagi:*happy

| AndrewTheGame explică (pentru EvelinaOlivia):

Stiu ca va gasi alti baieti si se va invarti in cercuri diferite sigh, va cunoaste diferite persoane.Dar am incredere in ea si in pofida faptului ca relatiile la distanta nu rezista, sper ca intr-un final ea sa nu uite cat de bine ne-a fost odata impreuna si sper ca intr-un final sa fim din nou impreuna ...Multumesc pentru raspuns!