| Maya_8602 a întrebat:

poate vi se pare stupida, am o prietena si vrea sa stie la 12 ani esti considerata adolescenta? scuze de intrebare si de categorie.

Răspuns Câştigător
| YOLO3e333 a răspuns:

Citez de pe un forum.

"Pentru fete, adolescenta incepe in jurul varstei de 11 - 12 ani. Tot la aceasta varsta incepe sa apara si menstruatia la unele fete, si intreg corpul sufera modificari.

Pentru baieti, adolescenta incepe in jurul varstei de 12 - 14 ani."

De aici poti sa tragi singura concluziile.

4 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Da e adolescenta
Cu ce probleme adolescentine se confrunta?, lol.pa

| GuessWho a răspuns:

La 12 ani nu prea se poate numi adolescenta.
Adolescenta esti atunci cand incep probleme pubertatii, cand ai probleme adevarate si nu probleme gen "vai, nu mi-a mers azi sa imbrac papusi pe netsad"
Cu siguranta adolescenta se poate numi dl 14, 15 ani incolo:d

| krystal02 a răspuns:

Adolescenta... Da la 7 ani sau 5 nu vreti sa fiti adolescenti?
Nu e adolescenta de la varasta aia.
14-15 ani, cand o sa ii vina ciclu si apare pubertatea, transformari...
Acum sa isi traiasca copilaria si sa nu mai fie ingrijorata de tampenii din astea.

| Eva9610 a răspuns:

Si "prietena asta a ta"esti de fapt tu, nu?hee hee. ma rog...la 12 ani e/esti copilhappy. eu am 14 ani si ma consider inca un copillaughingdeci...