| andreideiu59095 a întrebat:

Am si eu o intrebare:Subconstientul meu tot crede ca fata care ma iubeste foarte mult isi va cauta pe altcineva.Dar acea persoana numai pe mine ma are in cap. Oare isi va gasi pe altcineva, dar nu cred acest lucru deoarece avem multe in comun si nu mi-ar face asa ceva.Ea mi-a zis ca:NUMAI PE TINE TE VREAU si multe mesaje in care apare te iubesc, abia astept sa plecam impreuna.Eu ca persoana nu sunt cu fite, nu i-am vorbit niciodata ceva rau.Dar constientizez aceste lucruri ca ma iubeste foarte mult.

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ceea ce numesti subconstient este de fapt o teama a ta. Fie ca nu ai destula incredere in tine, fie ca ai vazut in jurul tau situatii care te fac sa fii circumspect.
Nu spui ce varsta ai; relatiile din scoala si din primii ani de liceu de obicei nu tin prea mult. De obicei dureaza pana in 2 ani. Ea nu cauta pe altcineva (ai observa clar acest lucru) dar poate gasi si fara sa caute, sau poate ca dupa o vreme ii va trece pasiunea pentru tine.
Ce poti tu sa faci este sa te porti bine cu ea, sa ii arati ce simti pentru ea, sa ii faci complimente, sa o distrezi, sa fii interesant, inteligent, sa iti respecti corpul, sa o faci sa rada, sa creezi o multime de amintiri frumoase. Asta o va face sa se gandeasca de doua ori daca va veni o zi cand va dori sa se desparta de tine.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Si care este intrebarea ta?

| Donsavas a răspuns:

Nu prea ai incredere tu in tine, Cat crezi ca va avea ea? Tu nu ii oferi ei incredere pentru ca nu ai nici pentru tine. Iubirea asta nu tine dacă nu te iubesti tu pe tine suficient încât să te iubească si altii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incredere i.n subconstient, intodeauna existã unu mai bun ca tine. Si ea daca Il gaseste nu se va gândi de 2ori sa-ti de-a papucii.Dar sti care e partea bunã? Acela sigur nu se va uita la ea in sensul ãla.