| turleaalexandra a întrebat:

vreau sa imi fac un tatuaj pe degetul inelar, este dureros?

Răspuns Câştigător
| NoisyDream a răspuns:

Da este dureros deoarece acul bate dupa piele direct pe os (scuzati exprimarea) daca ma intelegi. Nu e ca pe antebrat, gamba etc. locuri unde exista un muschi care mai atenueaza durerea. Baba sufera la frumusete. Nu te teme de durere ca nu are ce sa fie chiar atat de rau si-au m-ai facut oamenii tatuaje si n-au murit din cauza durerii provocatewinking bafta!

| turleaalexandra explică (pentru NoisyDream):

Da, mersi!

Răspuns utilizator avertizat
| NoisyDream a răspuns (pentru Dezaxat):

M-am exprimat neadecvat dar am specificat in paranteza ca nu e o exprimare ok daca ai inteles ce voiam eu sa spun e bine daca nu poti reciti si ai sa vezi ca nu vorbesc prostii stiu cat intra saracia aia de ac in piele dar eu altceva spuneam acolo exista zone mai sensibile cum ar fi incheieturile, falangele, coloana etc. unde doare mai tare iar zonele mai carnoase cu muschi sunt zone mai rezistente nu imi spune mie ca un tatuaj pe antebrat doare ca unul pe sirea spinarii happy eu la asta ma refeream si am specificat ca nu m-am exprimat prea pe intelesul tuturor de aceea mai analizeaza ce am scris acolo ca nu cred ca ai inteles la ce ma refeream si ai luat-o caatare big grin

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| anautu13 a răspuns:

Stiu de la o prietena care si-a facut si intr-adevar este dureros(din spusele ei). Poate la tine nu se manifesta la fel!