| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema sad Am nevoie de niste sfaturi, va rog.
Am o relatie cu un baiat de 10 luni, dar il cunosc de vreo 4 ani. cand eram prieteni totul era bine si vreo 6-7 luni de relatie a mers binisor, dar in ultimele luni acum a devenit foarte foarte posesiv sad
De o luna de zile am cunoscut alt baiat... Marius... Am inceput sa vorbim intai pe mess, am inceput sa vorbim la telefon si asa am ajuns sa vorbim la telefon pana la 6-7 dimineata, sa ne spunem tot ce facem si unde mergem, sa vorbim mereu pe mess intr-un cuvant sa ne apropiem foarte mult unul de altu. Imi e greu pentru ca iubitul meu spune ca m-am schimbat, ne certam mereu. Iar eu sunt foarte confuza. Nu mai eram atat de apropiata de prietenul meu dinainte sa-l cunosc pe Marius, dar acum ca l-am cunoscut m-am indepartat si ma mult, si ma apropii de Marius sad. Ce sa facc?!

Răspuns Câştigător
| WhiteLover a răspuns:

Pai te-ai apropiat de marius cu un motiv, poate el are ceva ce prietenul tau nu are. poate iti acorda mai multa atentie, iti vorbeste mai frumos...cauti in el ce nu ai la iubitul tau.eu spun sa pui in cantar toate lucrurile bune, pe de-o parte a lui marius si pe de-o parte ale prietenului tau si sa vezi cu care crezi tu ca vei fi fericita in viitor.alege in functie de asta.