| iSaiyan a întrebat:

Am si eu o problema. Deci la matematica doamna m-a lasat pe primul semestru si pe al doilea am trecut dar tot am ramas si trebuie sa ma duc la corigenta. Eu nu stiu nimic, sunt bâtă, mama nu ma duce la pregatire, prietenii mei se bucura de vară si nu ma poate ajuta nimeni. Am vreo sansa sa trec daca nu stiu mai nimic? Adica stiu si eu cate ceva la algebra stiu destule dar la geometrie habar n-am. Vreau sa stiu ce ar trebui sa invat, sunt clasa a VI - a ma simt foarte prost si mi-e frica ca o sa repet clasa. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| MademoiselleCosmina a răspuns:

Incearca sa inveti macar pentru nota de trecere, stiu ca matematica e grea.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să înveți cât poți tu fără să te stresezi. Astfel o să iei notă de trecere.

| Andreeush a răspuns:

Dacă vrei să iei corigența trebuie să înveți, nu ai de ales.
De ce nu ceri ajutorul unui coleg care să îți explice unse nu înțelegi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îmi vine sa cred ca în clasa a 6 a exista elevi in situații de genu, sa nu poată scoate un 5. Nu ai învățat, treaba ta, suporți consecințele.

| iSaiyan explică (pentru anonim_4396):

Sunt in a 7 nu a 6 am gresit eu.

| iSaiyan explică:

Sunt in clasa a - VII-A nu a VI - a am gresit eu