| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema...
Sunt clasa a 12-a si vreau sa ma duc la facultatea de biologie.
Eu bacul o sa il dau la biologie (fiind pe profilul de stiinte ale naturii) din anatomie si genetica (adica din materia de clasale 11, 12).
Dar, ce o sa ma fac la facultatea de biologie? Ca eu nu stiu deloc biologie vegetala si animala (adica materia de clasele 9, 10) asta pentru ca m-am decis tocmai acum ca vreau sa dau la aceasta facultate.
Ce sa fac? De invatat nu am cum sa recuperez acei doi ani, plus ca in clasa a12-a trebuie sa invat pentru bac...
FUNDA.

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Îți faci griji pentru atâta lucru? laughing
Când o sa te duci la facultate, totul se ia de la 0.

| sierra1 a răspuns:

"Dar, ce o sa ma fac la facultatea de biologie? "

cel mai probabil, prof de bio.

| anonim_4396 explică (pentru sierra1):

Pai asta îmi ți doresc să devin.
Nu ai citit cu atenție întrebarea mea...

| sierra1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Probabil asta îți dorești dar nu ai exprimat așa in intrebare. Mai citește o dată!

| Ara997 a răspuns:

Mai bine du te la o facultate la care se da examen, di biologia de la bac si care sa-ti asigure si un loc de munca.