| Aly07 a întrebat:

Am si eu o rugaminte la voi, stiu ca a trecut sezonul, dar ati putea sa'mi spuneti si mie bancuri cu Mos Craciun big grin.
Multumesc happy (dau stiti voi ce pentru cele mai amuzante )
P. S. nu vreau sa le dati copy paste de pe google.

5 răspunsuri:
| maryana5 a răspuns:

Mos Craciun si Craciunita in pat:
-Mosule dormi?
-Nu
-Ma iubesti?
-Dorm

singurul pe care il stiu thinking nu e de pe gogu'winking
xoxo, mary peace sign

| costyn162 a răspuns:

Doua blonde hotarasc sa mearga in padure sa-si caute un brad de Craciun.
Dupa cateva ore de cautare, una dintre ele ii spune celeilalte :
- Asa nu mai merge! Eu propun sa luam primul brad pe care il gasim... indiferent daca are globuri sau nu!
Mos Craciun vine la copiii din Somalia :
- De ce sunteti asa de slabi, dragii Mosului?
- Pai daca nu mancam...
- Ei, cine nu mananca nu primeste cadouri!
Un copilas ii scrie lui Mos Craciun :
- Mosule, trimite-mi un fratior.
Mos Craciun raspunde :
- Trimite-mi-o pe maica-ta mai intai!
- De ce e Craciunul ca o zi de lucru?
- Pentru ca tu faci toata treaba si burtosul in costum primeste toate laudele!
A doua zi de Craciun, preotul unei biserici se uita la scena Nasterii si observa ca Iisus lipsea dintre statuete.
Cand iese afara, vede un baietel cu o masinuta rosie in care era asezata statueta prunculului Iisus.
- De unde ai luat statueta asta, micutule?
- Din biserica, zice baietelul.
- Si de ce ai luat-o?
- Cam cu o saptamana inainte de Craciun, m-am rugat pruncului Iisus si i-am promis ca daca-mi va aduce o masinuta rosie de Craciun, El va fi primul pe care-l voi plimba cu ea!
laughinglaughinglaughinglaughinglaughing eu m-am distrat foarte tare citindu-le. sper ca o sa te binedispuna si pe tine...

| Morenita a răspuns:

Doua blonde hotarasc sa mearga in padure sa-si caute un brad de Craciun.
Dupa cateva ore de cautare, una dintre ele ii spune celeilalte :
- Asa nu mai merge! Eu propun sa luam primul brad pe care il gasim... indiferent daca are globuri sau nu!

Canibalul catre copiii sai :
- Copii, sa fiti cuminti, ca daca nu vine anul asta Mos Craciun, nu avem din ce face friptura...

Mos Craciun sta in seara de Ajun in fata lui Bula.
Ii arata cu degetul si ii spune :
- Ai fost cuminte anul acesta?
La care Bula :
- Tata, Mosul asta ma ameninta! Suna avocatul!

Un copil ii scrie o scrisoare lui Mos Craciun:
Dlaga Mosule, te log mult sa-mi aduci un tlenulet electlic, o masinuta si o ciocolata.
Se duce copilul la posta si duce scrisoarea.
Postaritele deschid scrisoarea, o citesc si li se face mila de copil.
Hotarasc ele sa puna mana de la mana si sa-i cumpere copilului darurile.
Strang ele banii, cumpara trenuletul, cumpara masinuta, dar de ciocolata nu le mai ajung banii.
Trimit cadoul copilului.
La cateva zile de la Craciun, copilul duce la posta o alta scrisoare, cu multumirile pentru Mos Craciun :
Dlaga Mosule, iti multumesc pentlu cadouli! Tlenuletul este magnific, masinuta este supel. Eu sunt convins ca mi-ai tlimis si ciocolata, da cled ca tampitele alea de la posta au mancat-o!:p

| Milk Swan a răspuns:

Este o imagine. mai multe, sry!
http://divertisment.okay.ro/......nului.html

http://www.glumite.ro/......heata.html

http://www.glumite.ro/......ata_2.html

Si inca ceva: fffff amuzant:

A fost o data un barbat perfect si o femeie perfecta. Ei
s-au intilnit si deoarece relatia lor a fost perfecta s-au
casatorit. Nunta a fost perfecta. Iar viata lor in doi a
fost de asemenea perfecta.

Intr-o seara de craciun, in care ningea puternic, aceasta
pereche perfecta mergea cu masina pe o sosea plina de curbe,
cind la un moment dat au vazut pe cineva la marginea strazii,
care se pare ca avea o pana. Era Mos Craciun cu o tolba plina
de cadouri. Deoarece ei nu au vrut sa dezamageasca copiii
cei multi care asteptau cadourile, perechea perfecta l-au
invitat pe Mos Craciun sa se urce in masina lor pentru. a ajunge
sa imparta cadourile. Si asa au ajuns in scurt timp sa
imparta cadourile. Din nefericire s-au inrautatit conditiile
meteorologice si cei trei au avut un accident.

Unul singur din cei trei a supravietuit. Care?

(Ginditi-va mai intii si abia apoi va uitati la raspuns)

Bine-nteles ca femeia perfecta.
Ea este singura din cele 3 personaje care exista
intr-adevar. Toata lumea stie ca Mos Craciun nu exista... si
ce sa mai zicem de barbati perfecti...

Pt. femei, povestea se termina aici. Barbatii vor citi in continuare.

Puncte bonus pentru. barbati:
Daca Mos Craciun si barbatul perfect nu exista, inseamna ca
femeia a condus.
Ceea ce explica de ce s-a si intimplat accidentul.

Si inca ceva: daca esti femeie si ai citit si restul
povestii, asta mai demonstreaza inca o chestie:
Femeile nu fac niciodata ce li se spune!

| Ingerash Tsacanit a răspuns:

Mosh Craciun e cam nebun. Si-a f***t totsi renii-n c*r, si acum vrea sa i-o puna celui cu mous'-ul in mana!

laughing

Acesta e un fel de mass.
Mie m-i se pare amuzant!hee hee