| DariaMaria30 a întrebat:

Am spart ecranul la Orange Nivo. Merge bine, e doar spart. Cat ar costa sa-l schimb? Am auzit ca e scumpa reparatia/inlocuirea si mai bine l-as lasa asa sau as lua unul nou. E spart cam tot ecranul...

Daca touch-ul merge trebuie inlocuit si el? Se poate doar sticla? Si cam cat ar costa?
FUNDA :*!

4 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Doar ecranul trebuie înlocuit şi nu, nu îl poţi lăsa aşa. Te poţi tăia. Cât ar costa? Ştiam de la o prietenă că a dat în jur de 150-200 de lei tot pe înlocuirea ecranului. Dar asta era acum vreo 3-4 ani şi era alt telefon, dar tot cu touch screen.

| KN_Denys_1999 a răspuns:

Si eu am spart display-ul la Orange Nivo si cei de la Orange au spus ca costa 300lei.Mie touch-ul imi mergea.

| Steti_Mihai_1999 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat de 5 zile si acum am aflat ca costa undeva la 2-300 lei dar daca nai atatia bani poti ramane cu ecranu crapat sau spart o luna pentru ca dupa aceea intra imuritati si nu-ti va mai merge touch ( gramatica mea e naspa )

| Marian_Marcu_1991 a răspuns:

Dar unde se poate inlocui sticla ca unele service uri nu au trebuie sa te duci doar la Orange?