| anonim_4396 a întrebat:

Am trimis un colet prin Prioripost de la Posta Romana, adica cu predare personala si nu a ajuns la destonatie. Este inca la oficiul postal din orasul respectiv de 8 ore. Am trimis coletul ieri. Cand va ajunge?(Sibiu-Cisnadie)

3 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

NU va ajunge. Va trebui sa mearga la oficiul postal sa il ridice. Sau daca se intelege cu postasul, sa il roage pe el sa i-l duca. Desi de multe ori le e lene...

| тєqυιℓα a răspuns (pentru sofisis):

Dar de ce? Am platit in plus ca sa l duca acasa curierul. Ce e cu porcaria asta?

| sofisis a răspuns (pentru тєqυιℓα):

Eu lucrez cu ei. Treaba sta asa :
Sunt unele orasele si sate unde nu au "extindere" si nu fac decat sa urgenteze transportul...in loc sa ajunga in 3-4 zile la oficiul postal, ajunge in 1-2. Dar sunt foarte multe zone unde nu livreaza la usa. Le lasa la oficiu si postasul decide daca il duce sau nu la usa.