| Innovation a întrebat:

Am un aparat foto Kodak C112, dar exista o problema, cand vreau sa descarc pozele in computer de pe aparatul foto cu ajutorul cablului USB nu merge.Deci,cand bag cablul USB mi se stinge ecranul la aparat si nu imi apare nimic in calculator decat se aude un sunet, dar inca merge, iar cand scot cablul este normal.Va rog spuneti-mi si mie cum as putea sa fac aparatul foto sa mearga sa scot pozele in calculator! Funda pentru raspunsul care ma ajuta.

Răspuns Câştigător
| heddy10 a răspuns:

Pai cred ca dupa ce se aude sunetul ala ca a intrat USB-ul, astepti ca sa instaleze driver-ul aparatului. Iar apoi dupa 5-6 minute intri in My Computer si vezi daca iti apare O iconita cu numele aparatului. Sau daca nu, atunci cand bagi USB-ul in calculator ar trebui sa-ti apara o iconita in dreapta in bara de START, cu un stik sau altceva. Dai dublu click pe ea si iti va aparea o fereastra cu USB-urile conectate si selectezi device-ul cu numele aparatului tau. Apoi ii dai unde scrie mai jos TROUBLESHOT si daca stii putina engleza te va ghida calculatorul cum sa reglezi problema. BAFTA!