| LiLMoRe a întrebat:

Am un calculator destul de prost si nu stiu daca este bine sau nu sa ii schimb placa video cu una mult mai buna. Vreau sa spun. mi s-ar schimba ceva la pc daca am alta placa video da celelalte componentu sunt praf?
Uite spec-urile :
Procesor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz
Placa video:Intel(R) GMA 3100
Ram: 1gb
HDD:80 gb
OS:Windows XP sp3

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Computerul nu este chiar slabut. Ii trebuie un pic mai multa memorie si un HDD mai bun. In consecinta e buna si o placa video in plus pentru ca placa ta este incorporata si atunci o placa dedicata face sa mearga mult mai repede computerul. Atentie la imperecherea placii video cu placa de baza. Acolo se pot face greseli. Daca scriai si denumirea placii de baza era bine.