| SunshineSunrise a întrebat:

Am un cont de Instagram dar nu inteleg nici eu cum functioneaza. Cum are lumea câte 1000 de followeri? Eu am un cont de aproape 1 an si maxim 100 followeri pot sa am. In fiecare zi imi pleaca 20 followeri si de abia reusesc sa adun altii si am numai români, nu am străini sau ceva. Azi dimineata aveam 35 si dupa 2 ore, acum am 10. Nu inteleg de ce dispar încontinuu. Si altora nu li se misca nici macar unul de la follow.

4 răspunsuri:
| Zartbitter a răspuns:

Te-ai întrebat vreodată de ce urmărești tu alte conturi de Instagram?

Ce te face să rămâi follower acolo?

Probabil aceleași răspunsuri vor avea și cei care te urmăresc pe tine. Probabil că oamenii sunt atrași de conținut de calitate postat cu frecvență predictibilă, probabil că sunt atrași de conversațiile care au loc pe acele postări etc.

Tu ce ai pe contul tău ca să atragă alți oameni?

Sunt oameni, nu roboți. Nu e ceva mecanism greșit acolo.

Și... mai întreabă-te o chestiune: „De ce vreau eu followeri?"

Răspuns utilizator avertizat
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Dă-mi pagina ta de insta, eu sunt o persoană care are o pagină de 2.3k si una de 1.7k si ma pricep. Deci, dă-mi numele și poate o sa te pot ajuta

| AdrianaDaniela123 a răspuns:

Cele mai multe persoane dau follow la 1000 de conturi si apoi le scot pe toate de la urmariri