| ady98adrian a întrebat:

Am un iPod Touch 4 de 2 zile si nu prea stiu cum ii treaba cu jocurile. Stiu ca pot online prin Game Center si App Store dar ceea ce vreau eu este daca ma pot juca fara internet; am downloadat de pe iTunes niste jocuri pe care habar nu am cum sa le bag in iPod. deci sunt cam dezorientat. am uitat sa va spun ca nu am zona wireless ( stau la sat )! HELP!

1 răspuns:
| Fluffy_3776 a răspuns:

Buna!
Si eu am iPod si mai am din cand in cand probleme cu internetul si cu Wi-Fi'ul. Iti voi explica cum sa instalezi jocurile pe iPod prin calculator.
In primul rand, conectezi iPodul la calculator prin cablul USB;
Deschizi iTunes daca cumva nu este deschis;
Dai click unde scrie [numele tau]'iPod.
Iti vor aparea cateva date ggenerale despre iPod. Te uiti deasupra imaginii cu iPodul tau si va fi o bara pe care scrie Apps Music Video Photos[nu este chiar asta ordinea];
Dai click pe Apps;
Iti va aparea iPodul iar in stanga lui aplicatiile pe care le-ai downloadat;
Selectezi aplicatiile pe care vrei sa le instalezi si apoi in coltul din dreapta jos vor aparea 2 butoane. Nu mai stiu exact ce scrie pe ele, dar pe unul trebuie sa scrie Applie [sau ceva de genul]. Dai click acolo si astepti pana cand aplicatiile sunt adaugate pe iPod.
Sper ca te-am ajutat. O seara buna!:*