| coolgeorge a întrebat:

Am un ipod touch, cum sa pun muzica pe el? Adica stiu cum prin itunes dar mai exact unde intru?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cum bagi melodii in iPod :

1. Deschid iTunes
2. Conectezi iPod-ul la PC si iTunes il detecteaza.
3. Ma gandesc ca ai toata muzica intr-un folder "Muzica". Apasa File / Add Folder to Library in iTunes si cauti folderul "Muzica" de la tine din calculator.
4. Dupa vreo 3 minute timp in care sunt scanate melodiile, acestea apar in "Music" din "Library"
5. Incep1 sa-ti creezi playlist-urile care vor aparea sub meniul "iTunes Store" si iPod. Exemple de playlist-uri: "Tehno", "Dance", "Muzica Romaneasca", "Sau ce vrei tu sa scrii sa denumesti un folder" etc.
6. Incepi sa selectezi melodiile din Library/Music si prin drag&drop le bagi in playlist-urile corespunzatoare create la Pasul 5.
6. Apasa pe iconita cu iPod, da click pe "Music" (aflat intre "Summary" si "Photos"), bifezi "Sync Music", lasi bifat "Selected Playlists" si acolo, putin mai jos unde apar playlist-urile create la pasul 5 le selectezi pe cele care vor sa se sincronizeze cu iPod-ul
7. Da click dreapta pe iPod si apas "Sync".
8. Dupa ce se termina de transferat melodiile de pe PC pe iPod nu mai ramane decat sa apesi click dreapta pe iPod si apoi pe "Eject" ca sa deconectezi in siguranta iPod-ul de la pc... Enjoy!

| Gabi_Ilisei_1999 a răspuns (pentru neluL):

Trebuie sa ai neaparat laptop/calculator Apple?

1 răspuns: