| Niku23 a întrebat:

Am un iPod Touch Jailbreaked care s-a stins deoarece nu mai avea baterie. Acum cand, l-am incarcat nu mi se mai aprinde... Stiti ce trebuie sa fac ca sa il repar?

Răspuns Câştigător
| Crisu_7532 a răspuns:

Iti arata pe display ca se incarca? sau nu aparea nimic?
exista posibilitatea ca, atunci cand nu mai are baterie deloc-deloc, sa nu-ti arate nici macar ca a inceput procesul de incarcare si sa nu poti sa-l deschizi imediat ce l-ai pus la incarcat pentru ca nu mai are nici o rezerva de baterie. lasa-l la incarcat mai mult timp si incearca apoi sa-l pornesti.
poti sa te duci cu el la un service, daca mai este in garantie: iti trebuie certificatul de garantie si factura de cumpararewinking daca este in garantie, ti-l vor repara si nu va trebui sa platesti nimic. asta in cazul in care nu s-a stricat pentru ca nu ai avut grija de el, gen l-ai scapat pe jos sau alte chestii.