| tractoras a întrebat:

Am un Nokia Luma 520( da stiu e depasit) dar de curand mi s-a blocat touch-ul la el si a inceput sa-si bage singur parole, sa sune singur sa intre in aplicatii, etc. pana ce s-a blocat pentru 1 milion si ceva de minute ( aprox. 3 ani) rolling on the floor) in fine...Credeti ca mai exista vreo cale sa-l repar? Adica as vrea sa imi recuperez contactele pozele si mai am ceva date importante acolo...

1 răspuns:
| BigSmokeJunior a răspuns:

Salut! Sfatul meu este sa nu iti risipești bani pe un telefon din 2014 care are atatea probleme serioase. Telefonul in general nu e bun asa ca nu are rost. Te sfătuiesc sa iti cumperi un telefon mai nou si mai performant cum ar fi (daca nu cauti un telefon asa de scump) un Samsung galaxy A8 care are baterie relativ okay(3000 mAh), e ieftin(€300-400), are 16GB si e tehnologie noua