| anonim_4396 a întrebat:

Am un obicei prost. :-l Mereu imi aranjez parul cu mainile si unii colegi au inceput sa imi reproseze. Si mă simt foarte naşpa. Si plus ca inainte ma pieptanam in fiecare pauză. Cum pot să scap de obiceiul ăsta? straight face Multumesc.happy

Răspuns Câştigător
| Silvia a răspuns:

Trebuie sa te obisnuiesti.Este un tic, ca si cum ti-ai roade unghiile.Incearca sa iti prinzi parul cateva zile, si astfel nu vei mai avea de ce sa iti asezi parul mereu. Dupa zilele astea vei observa ca ticul ti-a iesit din reflex.Trebuie doar sa ai vointa.

6 răspunsuri:
| viatadecacatt a răspuns:

Ete na si eu mi-l aranjez, acum asta e.nu zice nimeni sa nu ti-l aranjezi dar incearca si tu cat mai rar posibil, ca doar esti la scoala nu la discoteca, nu te da nimeni inapoi ca nu iti sta parul bine. E de ajuns sa ti-l piepteni cand pleci la scoala.

| arrriadna a răspuns:

Pai. sa constientizezi.

1- non-verbal, de fiecare data cand te joci cu parul = simti nevoia de incurajare si afectiune (chiar vrei sa arati lumii intregi lucrul asta?)
2- Ti se toceste parul daca stai cu mana pe el mereu. Nu, nu vrei asta.
Propune-ti sa fii, pe cat posibil, atenta la mainile tale. Cand o iau in sus spre par. well. mai bine la bagi in buzunare sau. altceva, gasesti tu.

| andreea7520 a răspuns:

Si eu imi pieptan parul aproape in fiecare pauza laughing si il aranjezi cu mainilebatting eyelashesdeci nu esti singurahappy eu nu`i iau in seama pe cei ce`mi zic ceva, de fapt mie nu mi-a spus nimeni pana acum:d dar cand imi vor spune le voi spune ca nu`mi pasaaaaabatting eyelashes

| adelina_7242 a răspuns:

Leagati mainile.

| camelia_1170 a răspuns:

Nu e indicat sa te piepteni de multe ori pe zi.mai indicat este sa il asezi cu mainile.

| catalina1 a răspuns:

Toate fetele fac asahee hee