| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten care aproape termina profesionala de electrician si am înțeles ca vrea sa termine si liceul de comert sau tehnician transporturi (la zi) si nu stie din ce va da bacul si la ce facultăți va putea intra. (Bacul este mai usor la comerț sau la tehnician transporturi?). I-am zis sa vorbească cu diriginta lui dar a zis ca azi nu-i la scoala rolling on the floor

2 răspunsuri:
| MagicOneT a răspuns:

Primul lucru, "la zi", asa este corect.
Acum sa trecem la ce te intereseaza, bacul la matematica, presupun ca e la fel la ambele profiluri, mai exact "tehnologic".

La romana, la fel, acelasi subiect la ambele.

In ceea ce priveste proba la alegere, la comert stiu sigur ca ai de ales intre Geografie, Filosofie, Logica, Economie si Psihologie, la transporturi, ma gandesc, ca este posibil sa ai de ales si intre fizica (tehnologic) sau altceva din profilul real, dar nu stiu sigur, tot trebuie sa intrebe, macar la secretariat.

Acum, banuiesc ca stie pe ce e "stapan", la care se mai descurca. Ureaza-i bafta din partea mea.

Răspuns utilizator avertizat