| NubleReapper a întrebat:

Am un prieten cu care imi petrec mare parte din timp...acum el ori nu are timp ori nu-i mai place sa-si petreaca timpul in compania mea...ma simt stat de singur, ce pot face?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| cristi202 a răspuns:

Prietenii vin si pleaca din vietile noastre. Cred ca in cei 48 de ani ce ii am, am schimbat mai bine de o duzina de prieteni buni. Daca prietenul tau nu isi mai face timp pentru tine, e cazul sa cauti altii, sau sa te axezi pana gasesti altii pe alte lucruri importante din viata ta. Poti, de exemplu, sa incerci sa faci ceva nou, ce nu ai mai facut pana acum, si nu te vei mai simti asa de singur.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa te focusezi pe invatat si tmpul zboara!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti obliga pe nimeni sa iti fie prieten atata timp cat el nu doreste asta. Iti vei gasi alti prieteni. Doar ai rabdare.