| aspravsgrapmRox a întrebat:

Am un telefon Alcatel one touch 918 si mi-am uitat parola si am bagat-o de prea multe ori, iar acum mi-a aparut sa bag contul de Google dar tot nu mi se deblocheza. Vreo solutie buna?

Răspuns Câştigător
| Bogdanovici24 a răspuns:

Singura solutie pe care o ai la dispozitie este aceea de a face HARD RESET.Pentru a face HARD RESET trebuie sa apesi butonul POWER+VOLUM UP simultan iar pe ecran iti va aparea un meniu cu mai multe optiuni, din acele optiuni tu alegi HARD RESET dupa care telefonul isi va reveni la setarile din fabrica.
P.S Telefonul trebuie sa fie oprit in timpul executarii acestor pasi.Bafta! Funda?happy

| Bogdanovici24 a răspuns (pentru Bogdanovici24):

Mersi de funda! A functionat?

1 răspuns: