| 1234567_7921 a întrebat:

AM un telefon cu touch screen si nu prea merge cand apas... ce trebuie schimbat?

7 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

.dar ce telefon este? :.de obicei telefoanele ieftine cu touch au probleme de genul acesta, si trebuie schimbat ecranul! *sau ma rog senzorii de sub ecran *

| alessia a răspuns:

Si eu am patit asalaughing si la un moment dat s`a blocat de tot blushing apasam degeaba pe el.l`am dus la reparat si i-am schimbat "ecranul" [nu stiu cum se cheama, aia pe care apesihee hee]. probabil ca e zgariat si de asta, al meu era varzahee hee mi-a pus folie dar s`a dezlipit.acum n`o mai amstraight facehee hee
pa-pa sper ca te-am ajutat:*

| AlexC a răspuns:

La unele telefoane de acet tip, trebuie apasat cu acel creion special.Prietenul meu are un telefon ce nu poate fi apsat folosiind unghial, sau anumite obiecte plastice.
Eu nici acum nu m-am obisnuit cu acest tip de tehnologie, pur si simplu ma bate( desi am touchscreen). Poate trebuie apasat cu o anumita forta, sau sa nu depasesti o anumita forta.
Incearca sa folosesti mai multe obiecte (pix, guma de sters, etc). Sa nu folosesti obiecte ascutite.
Daca nu merge du-l sa iti fie reparat, dar mai intai intreaba de sensibilitatea lui. Poate are o setare prin care poti modifica sensibilitatea lui.

| AdiDassler a răspuns:

Incearca sa calibrezi touch screen-ul de mai multe ori si poate o sa mearga.la mine a mers

| BubblesStres a răspuns:

De cand AI un telefon cu touch?waiting

| FanW a răspuns:

Uite parerea mea si un prieten are telefon cu touch screen si nici lui nu-i merge cand apasa dar ca sa mearga trebuie sa apesi tare pe el nu toate telefoanele cu touch screen nu fac asa doar unele! Bafta FUNDA?

| Byanka_5126 a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema acum cateva zile. trebuie sa il duci la reparat sa ii schimbe ecranul. Costa 60 de leiwinking