| Aurus a întrebat:

Am un telefon Nokia E71 si as vrea sa stiu cum pot sa ma conectez wireless la internet. Mentionez ca in casa am router.

Răspuns Câştigător
| 11vladutz90 a răspuns:

Hey baiatu da-mi fundawinking.

Deci.intri in Settings>Connectivity>Wireless Lan>Options>Settings>Show WLAN availability>Yes(asa iti va arata intotdeauna cand gaseste retea...sa revenim)>back>Scan for networks>Every minute. Asta e...si de aici incolo iti va arata intotdeauna cand gaseste retea. Cand gaseste o sa iti apara in coltul drept, sus, semnul de Wireless, atunci intri Settings>Connectivity>Wireless Lan si o sa iti apara acolo numele retelei ii dai connect si daca iti cere parola, bagi parola de la netul tauhappy

Bafta!winkinghee hee

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Samsung i9000 Galaxy S dar am avut si un Nokia n85. Este destul de greu la inceput trebuie sa stai cat mai aproape de router-ul wireless si sa faci niste setari de internet.Cauta in meniu la setari. Poate sa nu mearga daca nu ai facut niste setari la calculator. Daca nu merge, contacteaza firma de unde l-ai cumparat. http://www.youtube.com/watch?v=PH8nQ8cB-HE