| cxxyy a întrebat:

Am un vecin si acesta arunca tot felul de porcarii la mine in curte mai ales mancare stricata si resturi. Am gasit intr-o dimineata 5 Pești putreziti si inca niste carne stricata. Problema e ca am niste câini (2) si imi e frica sa nu mănânce porcăriile aruncate de el ca cine stie ce se întâmpla... am incercat sa vorbesc cu el dar nimic... ce as putea face sa il opresc?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un compmrtament abuziv de violare a spațiului privat.
Să îl pândești, să îl filmezi ascuns și să prezinți la poliție filmarea cu plângere scrisă.

| Furnicuta000 a răspuns:

Pune o camera de supraveghere si apoi fa plangere la politie

| Marius22222222222 a răspuns:

Cand le gasesti aruncale inapoi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1.Nu arunca si tu gunoaie la el(arata respect)
2.Cheama intr-o zi politia sa vada ce face
3. Daca dupa ce ai chemat politia continua fa-i plangere
4. Daca e nebun sau handicapat intelege ca are probleme cu capul
5. Daca tot continua arunca si tu gunoiul inapoi in curtea lui si arunca-i si gunoiu tau sa se sature(totusi, pana cand poti sa rabzi?)

Nu stiudaca ti-am fost de folos dar am raspuns mai mult ca sa ma aflu in treaba

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să strângi dovezi foto și video cu el când aruncă acele gunoaie și prezintă-le poliției. Dacă nici de data aceasta poliția nu va face nimic, atunci acționează-l în instanță.

| LilWatamaloon a răspuns:

Cel mai bun lucru pe care poți să-l faci e să contactezi poliția și să le explici situația și să speri că se va rezolva pe o cale amiabilă, dacă nu probabil acest lucru va ajunge în instanță pentru că este o încălcare a spațiului privat și rănirea animalelor pe care stăpânul le are în grijă.