| anonim_4396 a întrebat:

Am unul in liceu care a dat poze nud la mine si la unui baiat (cred ca e bisexual) si din cauza ca a trimis ala pozele tot liceul rade de el si da vina pe mine ca cică eu le-am trimis.Ce sa fac? Ma ameninta mereu ca ma bate si intoarce colegii impotriva mea.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arata pozele parintilor si roaga-i sa vina la scoala sa simplifice problema.
Daca taci din gura si ascuzi asta, s-ar putea sa intrii ca complice si sa fii chiar extramtriculata de la scoala, pentru defaimare si imprastierea de material pornografic sau nuditate.
Cu asa ceva nu te joci!
Imediat spune parintililor si dirigintei.
Nu sterge poza din telefon, sa se vada cine ti-a trimis-o!

| Donsavas a răspuns:

Amenință l cu politia! Ai buletin si cred ca părinții tai vor fi de acord să te ajute. Spune i clar ca nu ai legatura si, înainte să vorbeasca, ar trebui să dovedească.

| Alexuţ02 a răspuns:

Eu nu ştiu cum au ajuns pozele alea nud cu tine de la unul la altul, e situaţia absolut aiurea, în fine, nu ai ce să faci doar să te faci că nu vezi şi să-ţi ţii capul sus în ciuda a tot ce s-a întâmplat, deşii e greu.

Dacă vrei să se potolească întreabă pe cineva care are cunoştinţe la poliţie ce se poate face în cazul ăsta, şi dacă nu se potoleşte ia măsurile legale împotriva lui.

Oricum, e o greşeală imensă ceea ce ai făcut, şi probabil ştii şi tu asta.