| Diegoxyz a întrebat:

Am visat ca făceam scufundari sub apa si apa era cam închisă la culoare si dupa am intrat într-un vapor parasit si brusc s-a transformat în apartamentul lui tata (părinții mei sunt divortati) si ma uitam pe geam si era întunecat afara si simteam un pericol de afara dar dupa ma simteam în siguranță când ma gândeam ca sunt in casa.
Ce poate sa însemne laughing?

6 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Sa nu bagi bani la pariuri, sa nu te droghezi si sa inveti mai mult!

| Diegoxyz explică (pentru danbnz):

Ba la pariuri mai greu, de drogat nici nu am gandesc si de invatat parca mi-e lene laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Apa inseamna "grija".
Ceva te ingrijoreaza, dar nu-i deloc pericol.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înseamnă exact ce ai visat.
Cufundarea în adânc înseamnă coborârea în adâncul sufletului. în inconștient (9.Adânc pe adânc cheamă în glasul căderilor apelor Tale. 10. Toate talazurile şi valurile Tale peste mine au trecut. ( Psalmul 41, 9-10). Acolo în adâncul tău ai găsit epava vaporului părăsit de tine, care s-a scufunndat în urma divorțului - apartamentul tatălui divorțat. Acolo ai resimțit pericolul copilului, care simte că lumea lui, care este familia se prăbușește, se scufundă în urma divorțului. Apoi ai aflat că casa tatălui tău poate constitui și este încă adăpost spiritual pentru tine. Dacă este adăpost în care te poți simți în siguranță, rezultă că tatăl tău te iubește în continuare de la distanță.
Dacă vrei să îți răspund și altă dată, să nu mai pui smiley care se bâțâie și perturbă vederea.

| Andreeush a răspuns:

A fost doar un vis, nu e cazul să devii paranoică.

| Sofer a răspuns:

Un simplu vis horror.