| JusTPauL a întrebat:

Am vorbit cu o fata sa ma ajute cu ceva. Nu ne cunoaștem, am vb doar la tel. Doar ca am nevoie de serviciile ei. Însă ea nu e hotărâtă sau ii este frica. Mi'a zis ca din punctul ei de vedere nu este moral ceea ce ar trebui sa facă ea pentru mine. Chiar dacă ea nu are nici un risc.
Problema e ca ea m'ar ajuta foarte mult pe mine dacă ar accepta. Însa nu vrea nici cum.
Deci ce as vrea eu sa știu. Este cum sa o fac sa accepte oferta mea? Cu rugămintea și cu banii nu merge. ceva idei?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti barbat fi hotarat man

| JusTPauL explică (pentru RAY):

Asta da? sa ma întâlnesc cu ea și sa-ti dau o bătaie sa ma știe de jupân?

| andreeabobo a răspuns:

Nu o poti obliga, depinde ce o rogi sa faca, poate pentru tine parea un lucru minor dar pentru ea nu este.

| Madalina_Georgiana_1998 a răspuns:

Pai in primul rand nu poti sa obligi o persoana sa faca ce nu vrea. E libera. Daca nu e de acord cauta pe alt cineva.