| anonim_4396 a întrebat:

Anii 80 sau anii 2016-2017? Argumenteaza

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

In anii 80 parca era lumea mai intreaga la cap, nu se apucau sa-si taie picioarele sau sa se orbeasca intentionat ca `se identifica ca fiind un om orb` si nu erau promovati atatia oameni care nu fac niciun bine societatii (Toate operatele in funte cu familia kardashian). Anul prezent e mai bun datorita tehnologiei avansate si a posibilitatilor mai numeroase de a petrece timpul si a te distra, in rest clar prima varianta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ma indoiesc ca ai sa gasesti prea multi utilizatori de TPU care au trait in anii 80

| Ara997 a răspuns:

Aici, pe TPU, se incepe asa : " am o problema ..va rog etc "
e o formula care functioneaza 99%

| Nemessys a răspuns (pentru Ara997):

Nu e neaparat de ajutor. Aici poti dezbate si anumite subiecte interesante. happy

| Ara997 a răspuns (pentru Nemessys):

Pentru cine?
nah intreb si eu ca vad ca nu se baga nimeni.
80 :
- fara mancar, fara caldura, panine pe cartela, toata lumea avea scarbici, toata lumea avea o casa, oamenii erau slabanogi, lucrurile bune se dadeau numai pe sub mana, televizorul 1 ora p zi
-mancare (proasta ) peste tot, oamenii au rate la banci, multisnt supraponderali, inculti, multi nu au servici, diferenta intre paturile sociale s-a accentuat