| Andreiu68 a întrebat:

Anul asta am bac si ma ingrijorez tare la mate. Vreau sa stiu daca la mate pic cu nota 2, la romana iau 7 si la geografie iau 7 (cam asta este mediul meu de cunostinta) in toamna voi da la mate iar bacu? Nu imi pot alege alta materie, gen romana sau geografie care sa dau ca sa iau nota si sa iau bacu? Sa se compenseze la mate. Vreau explicatii

1 răspuns:
| Santo2190 a răspuns:

Nu nu poti, ce-ti alegi din prima la aia dai..sa zic romana, matematica si geografie...cu astea ramai... daca pici in prima sesiune la mate, in a2a sesiune tot la mate o sa dai si daca iei 7 / 7 la celelalte doua, iti trebuie un 5 / 6 si la mate