| Name_3685 a întrebat:

Aoleu! Deci am intrat intr-o stare de aia nasoala in care urasc tot la mine si la viata mea(am 14 ani). Sunt de cateva zile asa, poate si din cauza ca ma cert cu mama aproximativ in fiecare zi deoarece nu vrea sa ma lase nicaieri sa ies.In ultimul timp nici nu am mai intrat pe mess deoarece prietenii ma tot invita in parc seara pe la 7 jum si sa nu stam mult pana pe la vreo 9 jum-10 iar mie imi e rusine sa le spun ca nu deoarece mama nu ma lasa.Mentionez ca am note bune la scoala, anul asta am terminat clasa a 8 a cu media 8.70.Cand a aflat notele la examen nici macar un "bravo"n`am auzit de la ea cu toate ca am luat note mari am fost a 4 la romana pe sc iar la mate a 2-a straight faceOfff...si vreau sa spun ca m am uitat pe fb unor pers de aceeasi varsta ca mine, sunt dintr un oras innvecinat iar ei au poze la mare cu totii, iar pe mine mama nu m ar lasa daca i as cere voie sa ma duc la mare cu prietenii(nici cu parintii nu merg pentru ca nu au timpoh go on,)adica aveam de gand sa ma duc cu o prietena saptamana viitoare da nu stiu daca ma lasa, proetena e mai mik cu un an ca mine si sta afr pana pe la 10 jum seara si se duce la plj si nu are nici o trebuie cu mama ei, adica nu se cearta oh go onsi nu mai spun ca eu ma consider o pers urata, adica nu stiu de la untimp ce am pentru ca inainte chiar imi plc cum arat, poate si pentru ca ma apropii de perioada aia >delicata:". Am incercat sa imi distrag atentia facand poze dar m am anerv si mai rau pentru ca iesisem oribil. A, si ink ceva pantaloni scurti imi e rusine sa port deoarece am o alunita destul de marenu iesita, la jum partii de sus a piciorului.sad
Stiu ca e cam lunga povestea mea dar chiar ma simt foarte naspa as vrea niste rasp care sa imi fie de folos, si poate chiar destul de repede.Ms anticipat:*

3 răspunsuri:
| ihavenoidealel a răspuns:

Deci mama ta iti doreste numai binele numai mama ta stie de cate ori ai fost bolnava si nu a putut dormi a stat langa tine sa vada ca esti bine sau ca a fost langa tine nu ar trebui sa te certi din motive banale prietena ta chiar daca e mai bine i-a castigat increderea mamei sale...ar trebui sa te duci afara pana cand mama ta iti da voie fara sa raspunzi
a doua.a treia zi la fel o askulti dupa o saptamana, doua o sa vada ca poate sa aiba incredere si te lasa mai mult...

app daca vrei sa fie sigura ca esti bine atunci cand esti afara trebuie sa ii prezinti prieteni tai ca sa poate avea incredere si in ei alfel este ingrijorata...

de obicei nu conteaza aspectul ci felul tau de a te comporta si felul in care gandesti.e foarte bine sa fii naturala.si nu conteaza parerea nimanui despre tine pentru prieteni tai te plac asa cum esti nu evita sa porti pantaloni scurti pentru ca nu are de ce sa iti fie rusine toti avem alunita in timp o operatie cu laser iti poate rezolva problema...

parerea mea este ca mama ta iti vrea binele fa treaba ascult-o si ea te va lasa mai mult afara si tot ce face mama ta face spre binele tau crede-ma...

fundita?:*:*

ai grija:*

| Name_3685 explică:

Mai multe rasp?crying

| Name_3685 explică:

Mai multe rasp?crying