| Byb2001 a întrebat:

Ar fi o idee buna sa intru intr-un grup de satanisti? Nu ca as fi satanista doar asa.

17 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Preferabil să nu.
Dacă chiar iti doresti companie, optează pentru alte grupuri unde să ai interese comune cu restul membrilor.
Probabil iti doresti sa descoperi viziunea lor, însă recomandarea mea este să te reorientezi.
Nu iti va aduce nimic bun sa te integrezi intr-un grup cu o viziune toxică asupra ceea ce ne înconjoară.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu ar fi o idee chiar rea. Satan merită un pic de atenție.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bineinteles ca da! Orice ocazie de a studia oameni altfel decat intilnesti in mod normal iti ofera sansa sa cresti din mai multe puncte de vedere. P.S. Sper ca discutam de satanisti pe aripa LaVey, cit de cit sanatosi la cap, nu copchii care viseaza ca sa arda biserici si sa sacrifice pisici in cimitir iar astea sa fie marile lor realizari...
@ased: In sfarsit, cineva cu scaun la cap! Alaturi de sadrian, desigur.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Daca doar atat te duce mintea, DA!

| Lukasssz a răspuns:

Nu lol

| Nirvanaaa a răspuns:

Normal ca nu.

| Invictusman a răspuns:

Cred ca din cauza anturajului ai decăzut asa rău, păcat de tine.
Sau ești troll și te plictisești.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa te trezesti ca iti zboara cartile prin casa si ti se muta lucrurile si nu sti de ce

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai degrabă se trezește violată într-un ritual „satanic".

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ca in filmul eyes wide shut laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Foarte foarte trist ce se intampla.
Si sunt unele fete naive care nu au fost educate de parinti (daca macar au) care cred in dragoste la prima vedere sau ca totul este roz si oamenii au toti intentii prietenoase. Si iata ce se intampla.
Iar lumea in comentarii (ca le-am citit) o denigrau pe ea, o copila de 16 ani ca este c*rvă si toate cele, in loc sa denigreze acei monstrii care au torturat-o! Asa sa facă românul, să denigreze victima, că atunci chiar ca n-o sa mai aibă nimeni curajul nicio fată/baiat sa reclame la politie abuzul intamplat!
Cu trecerea anilor incep sa-mi pierd din ce in ce mai tare speranta in umanitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi si mie grupul te rog big grin Ce fel de grup online/ real de unde?

| timidu89 a răspuns:

Evident ca NU. De ce iti e gandul doar la tampenii?

| FantasyBoy a răspuns:

Care este motivul care te face sa-ti doresti asa ceva? Nu te intelegi cu parintii, te trezesc clopotele bisericii duminica la prima ora, ti se pare ca domnul-zeu te-a inzestrat cu o soarta nedreapta?

| Iunicu a răspuns:

Care sunt avantajele apartenenței la acest grup?

| asedfgrtu a răspuns:

Depinde. Satanistii "adevarati" sunt mai mult ca niste antifascisti. Aia colorati pe piele, tatuati ciudat sau care sacrifica animale nu sunt satanisti, sunt doar ciudati.
Satanismul nu e venerarea satanei ci mai mult o credinta bazata pe libertate individuala.
Explica ei mai bine pe site.
https://thesatanictemple.com/