| BernatDaniel1990 a întrebat:

Are careva idee ce te intreaba la interviul de admitere la liceul militar?

Răspuns Câştigător
| Voidwithin a răspuns:

Iti pune intrebari obisnuite gen ce pasiuni ai, de ce ai ales acest liceu, ce iti place ce nu-ti place etc.

3 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Intrebari simple, despe tine si ce-ti place sa faci. Despre aptitudinile si convingerile tale.

| DeeaDenyyyy a răspuns:

Pai,si eu am vrut sa merg acolo dar m-am razgandit, mi se pare prea strict. Dupa cum scria in brosura iti vor face un test psihologic si vor vedea daca ai defecte in a te exprima, apoi vei sustine tot atunci proba fizica care consta intr-un trasel pe care trebuie sa-l parcurgi intr-un minut si 40 de secunde. Daca treci de probele astea, o sa dai prin 30 mai doua teste grila la romana si la mate si apoi evaluarea nationala.Bineinteles ca pentru a depune dosarul iti cer toate analizele, ceva de la directorul scolii in care inveti care dovedeste ca ai facut cele 8 clase.Dar nu ti se pare cam tarziu?, termenul limita de depunere a dosarului a fost in 18 aprilie...

| BernatDaniel1990 explică (pentru DeeaDenyyyy):

Dosarul l-m depus deja si sunt programat la probe pe 8 mai, dar eram curios ce ne intreaba la interviu...