| anonim_4396 a întrebat:

Are ceva daca un functionar de la banca cunoaste codul PIN al cardului de credit? Poate extrage bani din cont fara sa aiba cardul? :-s

Răspuns Câştigător
| FlorinDiablo a răspuns:

Ori ce functionar al unei banic are acces la toate datele personale a tuturor clientilor, dar asta nu inseamna ca fac trasferuri dupa bunul lor plac. Daca iti lipseste ceva de pe card faci frumos o plangere la sefa de departament si iti va arata ce s-a intamplat cu banii si in ce conturi au fost virati.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da daca are si o copie a cardului. In general angajatii bancii nu fac asa ceva. Eu lucrez la o banca si as putea sti o gramada de coduri dar nu ma chinui. Cei care-mi cer ajutorul sunt, de obicei, oameni sarmani care au cateva sute de lei. Pentru asta nu merita sa faci puscarie.