| VanHalen a întrebat:

Are cineva idee cum as putea sa-mi conving parintii sa ma lase sa plec mai departe de casa? Eu fiind din Ploiesti, vreau sa plec la Ursus Evolution in Brasov, cu cativa prieteni, dar parintii nu ma lasa. Formularea a fost ceva gen "ca avem incredere in tine, dar sunt multi idioti si cine stie ce se intampla". Mie nu mi se pare prea mare distanta, adica sunt 120 de km, nu mi se pare prea mult. Si ma enerveaza, adica am 16 ani si nici macar atat lucru nu ma lasa sa fac? Ceilalti au unul 16 si altul 17, si parintii ii cunosc pe amandoi, ne stim de cand eram la gradinita. Aveti vreo idee cum as putea sa-i conving? Merci anticipat.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu crezi ca e problema de distanta? e cam dificil sa te lase sa te duci la un festival sponsorizat de un producator de bere, cand tu ai doar 16 ani, unde intr-adevar vor fi multi idioti.

Asteapata si tu 2 ani si ai sa te duci unde vrei.

| TheYonutz19 a răspuns:

Roaga-te de ei dar daca chiar nu te lasa pleaca pe ascuns lasale un bilet ca te-ai dus la concert nu va faceti griji, o sa fi pedepsita 1 saptamana dar o sa merite

| Camiii a răspuns:

Am 1 varianta
Mai ia pe cineva cu tine o fata dar o fata in care parinti tai sa aiba incredere. Spunele ca veti avea grija una de cealalta. Si cred ko sa meraga. Bafta!;*