| CameliaCamyBlondina a întrebat:

Are cineva piercing in nas? Cat de dureros este,ce modele se poartă, unde este recomandat sa il faci? De asemenea ma intereseaza cam cât durează vindecarea.Multumesc.

4 răspunsuri:
| Csander a răspuns:

Nu ar trebui sa doara mai dekoc avand in vedere ca nici daca te apesi singur nu doare mai deloc, iar strapungerea se face instant.
Despre model, nu crezi ca ar trebui sa iti placa tie in primul rand, ci sa nu te iei dupa "ce se poarta"? Ca daca ai fi sa te iei dupa "ce se poarta" pai, ar trebui sa stii ca nu se mai porta pierce in nas pentru ca n-are nici un sens sau folosinta.

| Boblobobonti a răspuns:

Bună. Cele mai drăguțe sunt inelele subțiri în nară sau septum. Ti-as recomanda în nara. Ca nu te încurcă niciodată. Vindecarea este rapida. Dacă vrei mai multe detalii poți sa îmi dai mesaj privat.

| CameliaCamyBlondina explică (pentru Boblobobonti):

Asa ma gândeam si eu in nara.Ai piercing in nas? In cat timp s-a vindecat si cum l-ai tratat?

| Boblobobonti a răspuns (pentru CameliaCamyBlondina):

Nu am dar am facut cateva. cam o luna s-a vindecat rana si de curatat, cu apa curata si dezinfectant. baneocin. e o zona aerisita si se vindeca repede.