| Elena1234456 a întrebat:

As dori ca la aceasta intrebare sa primesc cat mai multe raspunsuri, pentru ca incerc sa scriu un articol happy. Intrebarea este urmatoarea: Ce simti cand fumati? Ati vrea sa va lasati, ati incercat? De ce fumati?

Răspuns Câştigător
| JustMe a răspuns:

Nu fumez, de incercat am incercat si am mai fumat pe la petreceri. De simtit, nu simti mare lucru, adica cum iti intra fumul in plamanilaughing. Plus ca fumul are un gust nasol. Multi fumeaza doar ca sa fie si ei in rand cu lumea, unii fumeaza ca sa scape de stres, unii de plictiseala, unii s'au apucat dupa o depresie. Fiecare are propriul lui motiv. Eu am incercat de curiozitate si nu mi-a placut si nici acum nu imi place. Iar cand mai fumez(foarte rar) o fac de plictiseala, de distractie, de "fita"...laughing

2 răspunsuri:
| Klara a răspuns:

Fumez pentru ca am facut o mare prostie sa ma apuc de fumat la inceputul liceului, prin 2005, cand n-aveam altceva mai bun de facut.
Intr-un timp o mai rarisem cu tigarile, am incercat si sa ma las, dar tot n-am reusit. Cand fumez simt ca-mi satisfac nevoia, e un fel de dependentza. Tocmai de-aia fumez, pentru ca mi se pare indispensabil sa nu trag cate-o tigara...desi stiu ca dau banii degeaba...straight face