| Rovblue a întrebat:

As dori parerea voastra sincera, fara a fi luata la misto urmatoarea: Voi ati patit sa va vina dor de o persoana cu care, in prezent nu mai vorbiti? De exemplu, am dat de niste poze mai vechi cu mine si,, prietena mea cea mai buna". Tinand cont ca am avut incredere in ea, desi m-a tradat de multe ori, am iertat-o de fiecare data.Am fost prietene foarte mult timp si ma doare cand ma gandesc la cum ma chinuiam si ii faceam pe plac, doar ca sa nu se supere, iar ea ma trata de multe ori cu indiferenta. In generala etam tratata ca pe un gunoi, toata lumea se lua de mine, ea era singura persoana in care mi-am pus baza, increderea in acea perioada.Cand am intalnit o alta persoana, a ajuns sa imi fie prietena, iar cand ma vedea ca ies si cu acea persoana, se supara pe motivul ca,, de ce nu am iesit cu ea", iar cand o invitam si pe ea sau cand ieseam doar cu ea si voiam sa o invit si pe prietena mea noua, nu ii convenea ca,, de ce sa vina si acea persoana". Normal ca am inceput sa ma supar, pentru ca nu cred ca i-ar fi convenit sa fie in locul prietenei noi. Aceasta nu a fost singura data cand nu ii convenea ca umblam si cu alte prietene, pe langa ea. Eu nu aveam voie, dar ea putea sa umble cu cine voia, fara mine. Asta ar fi doar un lucru din cate mi-a făcut. Nu stiu de ce, dar parca inca imi vine sa o caut, sa vorbesc cu ea, dar in acelasi timp nu vreau. Cum as putea uita de existenta acestei persoane? Voi cum ati reusit sa uitati de,, acea prietenie"?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Din cate ai spus am inteles ca tu încercai sa ii faci pe plac prietenei tale pentru a se simti ea bine, în timp ce ea se gândea numai la ea si la binele ei, fără să o intereseze ca cineva se străduia sa faca unele lucruri pentru a se simti ea bine. Parerea mea e ca nu ar fi bine sa o contactezi, pentru ca daca stai sa te gândești tu mereu ai fost a 3 a roata la căruță, în timp ce tu o considerai cea mai bună prietenă. Vine un moment în viața cand uitam de relele pe care ni le-au facut unele persoane, si începem să ne comportăm cu ele de parcă nimic nu s-ar fi întâmplat, de parcă... încă sunt cei mai buni prieteni ai noștri, dar nu este asa...multă lume spune sa uitam trecutul si sa ierti persoana care ti-a gresit, dar in acelasi timp nu poti fi prieten cu cineva care te-a tradat. Din moment ce a trecut ceva timp, ai tendința să o contactezi si sa vorbesti cu ea de parcă nu ai mai vorbit cu un vechi prieten, dar ea nu poate fi prieten in acest caz, decizia iti apartine

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Din câte ai zis te-a trădat și de multe ori s-a purtat foarte urât cu tine. De ce vrei să o mai cauți?
Să te caute ea dacă te consideră prietenă.

| hisaruki a răspuns:

Eu zic sa o cauti. Nu ai nimic de pierdut. Iar daca nu ai s o cauti, gandeste te ca nu ai cum s o uiti, va ramane doar o amintire.