| PainTech a întrebat:

As dori sa aflu cum functioneaza intreg procesul de raportare si stergere a postarilor de pe Facebook. Deci, am vazut o fotografie cu un copil cu capu' spart si scria ca daca nu dai like+ share ai 7 ani de ghinion. Eu i-am dat Report pentru violenta explicita. Dupa cateva ore a venit decizia luata de Facebook : Postarea nu incalca regulile comunitatii ( sunt 98 % sigur ca Junkmail-ul e interzis pe Facebook) Am dat in jos ca sa gasesc postarea si nu am gasit-o ( am pus un comentariu cum ca le-am dat Report si doream sa-l sterg. Sigur nu au sters poza inainte deoarece primeam mesaj,, Postarea a fost stearsa inainte de revizuire" )
Ce s-a intamplat cu ea daca adminii de la Facebook au zis ca nu incalca regulile? Nu s-a incadrat la violenta explicita si au trimis-o la alta sectie iar apoi nu mi-au mai dat informatii de la sectia respectiva?
Sunt atat de confuz in acest moment... Si sa puna cineva la categoria buna ca nu pot sa imi dau seama sad

Răspuns Câştigător
| N0xEterniS a răspuns:

Au sters-o numai din feed'ul tau. Si pe viitor algoritmul o sa tina cont de placerile tale, gen nu o sa-ti mai arate asa ceva.

| PainTech explică (pentru N0xEterniS):

Doamne ajuta sa scap de prostiile alea de postari!
Totusi credeam ca junkmail-ul e interzis pe Facebook... Mai ales postarile de genul acesta cu blesteme daca nu dai Like.
De la un timp Facebook a inceput sa ma cam dezamageasca...

1 răspuns: