| deeabeea a întrebat:

As dori si eu sa imi raspunda cineva cu seriozitate la o intrebare:Cum se simte un copil dupa ce a aflat ca este adoptat? Vreau sa imi ajut o prietena si nu stiu ce sa ii spun.

3 răspunsuri:
| Mariiiiaa a răspuns:

Am avut si eu o colega in clasa si totodata prietena care a aflat in clasa a4a sau a3a ca este adoptata. Ar fi vrut sa fuga de acasa si multe altele dar i-am fost alaturi, nu ne-am batut joc de ea pentru ca este adoptata si i-am zis : "Nu conteaza ca esti adoptat/a sau nu, tot vei avea niste parinti si totodata niste prieteni care te vor sustine mereu.Chiar daca esti adoptata, parintii tai adoptivi o sa te iubeasca mereu si asta trebuie sa faci si tu.Parinti iti sunt cei care te cresc nu cei care te fac big grin.Ar trebui sa nu te gandesti la asta ci doar la faptul ca tu ai niste parinti extraordinari care te iubesc si iti fac toate poftele." Eu asta i-am zis impreuna cu alti colegi, si i-a facut bine. Funda?♥

| Amy1012012 a răspuns:

Consoleazo-o spunandu-i ca tu vei fi mereu alaturi de ea si ca nu va fi singura.Mai poti sa ii spui:"Chiar daca esti adopatata nu trebuie sa nu-ti mai iubesti parintii adoptivi.Ei te-au ingirjit si te-au ajutat cand erai singura.Pentru asta ar trebui sa le multumesti". Sper ca se va simti mai bine.Succes! Astept fundahappy

| Amy1012012 a răspuns:

Consoleazo-o spunandu-i ca tu vei fi mereu alaturi de ea si ca nu va fi singura.Mai poti sa ii spui:"Chiar daca esti adopatata nu trebuie sa nu-ti mai iubesti parintii adoptivi.Ei te-au ingrijit si te-au ajutat cand erai singura.Pentru asta ar trebui sa le multumesti". Sper ca se va simti mai bine.Succes! Astept fundahappy