| Joeee a întrebat:

As vrea niste status-uri ( cand te certi cu >prietenu:") ma puteti ajuta? dau fundahappy!

Răspuns Câştigător
| AngoOra a răspuns:

• Nu merita sa plangi pentru nimeni! Iar cel care merita, nu te va face sa plangi niciodata!
• Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba... te-am pierdut pe tine!
• Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti intreaga lume.
• Am intalnit un inger, mi-a soptit sperante, l-am privit orbind, m-a atins visand, l-am parasit plangand.
• Am invatat ca dureaza ani sa castigi increderea si in doar o secunda sa o pierzi!
E o nebunie sa urasti toti trandafirii, doar pentru ca te’a intepat un spin!
• Nu plange sa s-a terminat, zambeste ca s-a intamplat! "
Indiferenta ta, raneste sufletul altora
Maine vei regreta ca azi mi-ai spus adio si ma vei cauta, crezand ca eu inca te astept.vei cauta disperat sa-mi gasesti iubirea, insa doar cand ma vei gasi vei realiza ca ai cautat ceva ce a murit demult. vei plange atunci cum am plans si eu, dar va fi prea tarziu.
• Nu ai vrut sa ma ranesti dar ai facut-o, nu am vrut sa te iubesc dar. si pe asta am facut-o, nu vreau sa te iert dar… o voi face!

• vezi cum pleacă, cu ochii goi. eşti prea mândru să o opreşti, crezând că vine înapoi.

• trag un zâmbet fals pe care toată lumea-l crede, numai ca să-i arăt prostului ce pierde!
• că sunt proastă, ştiu, şi o afirm cu dispreţ că pe toţi fraierii din viaţa mea am pus preţ.

• mi-am deschis agenda la capit0lul EX tu esti cap de liSta la minciuni cu te iubesc

• Ai mintit prea mult, cine crezi c`o sa te creada? Degeaba esti frumos, ea nu vrea sa te mai vada

• Acum cauti melodii care sa-ti aminteasca de noi. Îti pare rau. si mie. da nu te mai vreau înapoi.

• Eu am crezut in tine tu ai facut tot ce ai vrut si poate ai tinut la mine dar sa-mi arati nu ai stiut.

• O vezi? nu e trista, chiar deloc zambeste suav, are privirea de foc. e o dulce, o iubesti, stii bine dar ea, deja nu se mai gandeste la tine
cam atat am de despartire... ti-am scris pentru mai multe situatii:daca vrei sa va impacati, daca nu mai vrei sa il ierti, daca vrei sa-i faci ciuda ca te-a pierdut tongue

6 răspunsuri:
| Ionutz a răspuns:

Lipiciosii.ro

| ELena_1470 a răspuns:

Parca tot ce-ai face tu ai face din adins
Parca tot ce stralucea inainte`acum ai stins
Parca tot ce`a fost frumos s-a dus si numai e
Ca prin magie ce-mi place mie dispare, repede.

| Zoet a răspuns:

Hey!:X
Uite aici cateva statusuri:

Statusuri de dragoste:

-E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut. E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut. E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.

-daca m-ar intreba cineva ce as alege intre viata si tine, as alege viata, iar tu ai pleca suparata nestiind ca viata mea esti tu big grin

-Hai sa ne inpartim lumea, luna mie, stelele tie... oceanul mie. Pamantul tie... dar mai bine totul tie si tu mie.

-It's gonna take a miracle to bring me back,
And you're the one to blame.

-Daca norii varsa lacrimi, si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput.

-To love someone is to see a miracle invisible to others...

Statusuri despre prietenie:

-*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

-*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

-*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa.

-*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

-*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

Sper ca ti-am fost de foloswinking
Pe curand! Fundita?big grin

| purplestar14 a răspuns:

1) De obicei am tot ce imi doresc, iar ceea ce nu-mi mai e folositor arunc. Tu nu mai esti aici, ceea ce inseamna ca erai inutil.
2) Vreau sa uit tot ce a durut.Sa intoarc pagina si sa spun:"A trecut". Nu-mi pasa ce a fost candva.Alta sunt acum.Shi alta e viata meah!~tongue
3) Am ganduri interzise, dar imi sunt permise nu mai sunt cum eram, acum zambesc, atunci plangeam`
4) Iubirea are preţ pentru cel ce o dă. Cel mai adesea ea nu înseamnă nimic pentru cel căruia îi este dată.
5) De ce sa plang? Suflete si zambete pot si eu sa frang!

| abcd_5263 a răspuns:

1. Daca as fi copil mama mi-ar spune ca totul va fi bine, daca as fi copil mi-as lua jucarie si as uita totul, daca as fi copil o gluma m-ar binedispune, dar nu sunt, azi toate astea ma streseaza, as vrea sa mai fiu macar acum putin copil?

2.suferind invetzi sa traiesti, traind inveti ce e aia viata, stiind ce e viata trebuie sa uiti suferinta pentru a uita suferinta cumpara un burete, dar buretele costa o avere dar are posibilitate sa stearga tot ce a fost si sa aduca un prezent luminos

3.Cand plangi aduti aminte de clipele frumoase, cand urasti aduti aminte cum e sa iubesti, cand suferi amintesteti cum era sa fii fericit, cand singura cale pentru a scapa este ura si minciuna mai bine lasa tot cea fost in urma si nu ura...viata e frumoasa daca sti s-o traiesti

4.imi va fi dor.

imi va fi rece.

dar timpul nu va vindeca.

ci doar va trece

5.Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi...

6.De cate ori am vrut sa plec sa-mi strang tot cerul in cuvinte

Si zbor s-agat de margine de nor

Sa ma nimiceasca de atata dor

Si tot de atatea ori

Facut-am fara voie, pas inainte…

Pasi inapoi…de cate ori.

De cate ori am vrut sa-mi strang

Un snop de vise-n frunze ruginii

Si somnul nedormit in poezii

Si tot de atatea ori am vrut sa vin

Sa-mi mangai pleoapa cu senin

Sa-mi strangi la piept nemarginirea de cate ori

De cate ori am vrut sa mor

Si sa ma nasc in lumea ta

De atatea ori

7. Exista un timp pentru lacrimi…dar si pentru a zambi. Exista un timp pentru a merge mai departe…dar si pentru a renunta. Exista un timp pentru cer senin…dar si pentru ploi. Exista un timp pentru a creste. Exista un timp pentru schimbari. Exista un timp pentru a fi sus dar si pentru a cadea. Exista un timp pentru iubire. Exista un timp pentru iertare si pentru a alege ce e corect

8. Cea mai stranie forma de a indeparta pe cineva este a sta langa el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata

9.Nimeni nu e de neinlocuit dar – uneori – este nevoie de mai multe persoane pentru a inlocui una singura

10.Cand cineva nu intelege o privire, cu atat mai mult nu va intelege o lunga explicatie

11.Toti suntem in vizita in acest moment si loc. Suntem doar in trecere. Am venit sa observam, sa crestem, sa iubim si sa ne intoarcem acasa

12.Nu există fericire de care să-ţi aminteşti fără tristeţe

| raduconstantin11 a răspuns:

Eu am găsit statusuri pe
https://mstatusuri.cabanova.com/

Sper sa te ajute