| ingeras_6508 a întrebat:

As vrea niste statusuri noi (-) multe (-) in general de dragoste si prietenie! plizz funda love struck love struck

Răspuns Câştigător
| Aly_3645 a răspuns:

1. Pentru iubire nu se multumeste, in consecinta, n-o sa iti multumesc nici eu. Doar te iubesc sublim si nebuneste, atat de pur, total, nepamantesc…

2. Dragostea adevarata e unelixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vieti…

3. Daca m-ai intreba cine sunt ti-as raspunde IUBIREA, daca m-ai intreba ce fac, ti-as spune IUBESC, daca m-ai intreba pe cine, as spune PE TINE!

4. "O simpla Aventura trece in doua luni… O dragostea la prima vedere trece in 2 ani…. O iubire iti schimba total viata…

5. Pentru mine iubirea este singurul motiv pentru care mi-as dori sa traiesc o mie de ani…
6. Esti atat de dulce atunci cand zambesti, cand razi, cand plangi, cand ma certi, cand ma alinti, cand ma iubesti!

7. Sunt stele ce dispar in noapte, dar niciodata nu se sting, sunt departari ce par aproape si inimi tari care inving…

8. Tu v-ei fi mereu langa mine, timpul ce trece v-a sta. Si rasaritul cu apusul. poate se v-or saruta…

9. Dragostea e speranta si fara speranta lumea nu ar exista…

10. Sa ai curaj sa risti pentru adevarul din inima ta, dar sa nu te minti cand il asculti…

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

-Au fost si certuri si nu pot minti. Dar supararea nu tinea mai mult de o zi.
-Suntem normali avem doar nevoi speciale!
-Ea ma certa, ea ma`ntelege ea e sora mea si mi`o dovedeste
-Dar totul este trecator, nimic nu`i vesnicie...
- Cat e de mica, te innebuneste, se joaca cu tine, dar nu se indragosteste!
-Acel copil ciudat, cu acel ceva special! >x
-E atat de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata.
-Inca te uiti la poze, de mult facute. Si realizezi ca-s doar amintiri pierdutesickj.
-Acum nu mai pot si imi e greu sa stau cu altcineva! Nu pot sa ma gandesc la altu' esti doar in mintea mea!
-Mi`e dor sa te privesc fara sa spun nimic. Mi`e dor sa numar secundele un pic cate`un pic.
-Mai stii? Iti placea sa o vezi razand. Ea tot cu zambetul a ramas, tu tot cu ea in gand!
-O vrei asa cum este ea. love struck Esti norocos ca e a ta.
-C*aie mai tii minte cand visam si desenam "I Love you" pe trotuar? day dreaming
-El e singurul ce poate, sa'mi promita sa ma minta ca o sa treaca toate!
-spune`mi cum ma faci, cum de ma atragi; x. vrei sa te vreau, de fapt imi placi.
-stiu cand sa rad, cand sa fiu suparata, cand in ochii lui sa fiu... cea mai importanta fata blushing
-Erai cu mine in brate cu mine de manaa`! Ne simteam bine cand eram impreuna
-Are o aura ce te`atrage, Stie ca o placi, de`aia nu te lasa`n pace.
-Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinara.
-Prietenia-i un ocean pe care multi ar vrea sa-l treaca. dar pana la malul celalalt, majoritatea se ineaca.
-Te ador mereu, pe cuvantu` meu love struck *
-Si poate voi iubii din nou ♥Eu nu fur inimi, le primesc cadou
-

| Aly_3645 a răspuns:

Buna statusuri de dragoste:
*Dragostea nu tine de vointa, dragostea e un sentiment. Daca oamenii ar putea hotarâ singuri de cine sa se indragosteasca, viata ar fi mult mai simpla, dar mai putin magica.

*Dragostea e atunci cand nu vrei sa mergi la culcare pentru ca realitatea e mai ceva ca in visele tale…

*Dragostea e ca o flacara care lumineaza si incalzeste totul in jur. Dar daca te apropii prea mult, s-ar putea sa-ti arzi aripile.

*Ingerii din cer te-au chemat la judecata pentru ca mi-ai furat inima, mi-ai invadat gandurile, mi-ai furat visele si mi-ai deturnat tot sensul vietii. Sentinta este o viata intreaga alaturi de mine. Cum ai vrea sa pledezi, vinovata sau nevinovata? (uv been called b4 cupids court 4 stealin my heart, tresspassin in my dreams and robin me of my senses, uv been sentenced 2 a lifetime with me, how do u plead?)

*Cele mai frumoase perechi din lumea asta:
Luna & noaptea
Privighetoarea & cantecul ei
Trandafirul & dragostea
Tu & zambetul tau
Tu & eu.
Continua sa zambesti si sa ma iubesti.
*(Most wonderful pairs in the world are:
HEART & BEAT
NIGHT & MOON
BIRD & SONG
ROSE & LOVE
YOU & YOUR SMILE.
YOU & ME.
SO KEEP SMILING, AND KEEP LOVING ME.)

*E trist cand o iubesti/far’a putea spera,/dar mult mai trist/cand nu-ai curaj sa-i spui/ce simte inima ta.
(It hurts to love someone and not be loved in return, but what hurts more is to love someone, and never find the courage to let them know how you feel.)

*Am cunoscut multe fete/pana sa te-ntalnesc pe tine/ Dar pana acum n-am cunoscut/o fata asa dulce ca tine. (I have liked many but loved very few. Yet no-one has been as sweet as you. )

*Daca un inger si un demon s-ar indragosti unul de celalalt, ar putea ei transcede Raiul si Iadul? Ar putea ingerul sa renunte la aripi? Ar putea demonul sa stea in lumina?

*Singurul leac pentru iubire este sa iubesti mai mult. (There’s no remedy for love but to love more.)

*Se spune ca iubirea este cel mai grozav sentiment din lume, dar experienta dovedeste ca cel mai minunat sentiment din lume il traiesti doar cand te indragostesti de persoana potrivita. Nu te grabi sa iubesti pana nu esti sigur.

*Danseaza ca si cum nu nimeni nu te-ar vedea, canta ca si cum nimeni nu te-ar asculta, iubeste fara teama ca te-ar putea rani cineva si traieste fiecare zi ca si cum ar fi ultima din viata ta.
(Dance like no one’s watching; sing like no one’s listening; love like you can’t get hurt, and live like there’s no tomorrow.)

*Nu exista suferinta mai mare ca atunci cand porti cu tine in suflet o iubire nemarturisita.

*Nu te plange ca trandafirii au spini, bucura-te ca ei exista.

*Daca ai sta in fata oglizii cu o duzina de trandafiri in mana ai putea sa vezi cele mai frumoase 13 lucruri din lumea asta. (If you stood in front of a mirror and held up a dozen roses you would see the 13 most beautiful things in the world.)

*Poate ca nu sunt cea mai draguta, cea mai desteapta si cea mai bogata fata. Dar cu siguranta sunt cea mai norocoasa pentru ca ma iubesti. (I may not be the prettiest, smartest or richest girl, but I’m the luckiest because I got you!)

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*Sa ma bucur pentru ca suntem prieteni sau sa fiu trista pentru ca mai mult de atat nu vom fi niciodata? (Should I smile ‘cause we are friends or cry ‘cause that ‘s all we’ll ever be?)

*I wanna take you away… / let’s escape into the music… / dj let it play…/ I just can’t refuse it/ like the way you do this… / please don’t stop the music…

*I’m scared to fall in love, scared to fall fast, because every time I fall in love… it never seems to last.

*Meeting you was fate, becoming your friend was choice, but falling in love with you was completely out of my control.

*Prefer sa ma urăsti pentru ceea ce sunt, decat sa ma iubesti pentru ceea ce nu sunt. (I preffer to be hated for what I am, than loved for what I’m not.)

*Dreams are for dreaming/ So I dream of you./ Hearts are for beating/Mine beats only for you./ Angels are for keeping. /May I keep you?

*You’ll never guess what would I do/ just for the pleasure of a moment with you.

*You can fall from the sky, you can fall from a tree, but the best way to fall is in love with me.

*The best part of being in love is when you just love a person and be happy about it.

| Aly_3645 a răspuns:

Iar de prietenie:
*Daca ai nevoie de prietenia mea si ne despart 100 de pasi, fa tu primul pas si le voi face eu pe celelalte 99 pentru tine.

*Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)

*Prietenii adevarati sunt ingeri, chiar daca au uitat sa zboare…

*Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat. (True friends are hard to find, harder to leave and impossible to forget.)

*Daca saruturile sunt valuri/ Iti voi da o mare./Daca imbratisarile sunt raze/ Iti voi da un soare./ Daca prietenia ta e o stea/Iti voi darui toata galaxia /Pentru ea.

*Sunt inconjurata de ingeri. Ii numesc simplu PRIETENI. (I’m sorrounded by angels. I call them FRIENDS.)

*Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta. (There will be many people who will walk in and out of your life but only true friends will leave footprints behind.)

*Un prieten adevarat e acela care iti accepta trecutul, te sprijina in prezent si te incurajeaza in viitor. (A friend is someone who accepts your past, supports your present and encourages your future.)

*Prietenia este ca relatia dintre mana si ochi. Cand mana se raneste, ochii plang. Si cand ochii plang, mana le sterge lacrimile. (Friendship is like the relation between hands and eyes. When the hand gets hurt, the eye cries, and when the eye cries the hand wipes its tears.)

*O prietenie care ia sfarsit n-a existat de fapt. (A friendship that can end, never really began.)

*Nimic nu-ti poate schimba mai mult parerea despre un prieten ca succesul. Al tau sau al lui. (Nothing changes your opinion of a friend so surely as success: yours or his.)

*Prietenii vin si pleaca, dar pe cei adevarati ii pastrezi toata viata.

*Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

*Un prieten adevarat crede in tine atunci cand tu ai renuntat sa mai speri. (A friend is one who believes in you when you have ceased to believe in yourself.)

*Fereste-te de explicatii. Dusmanii oricum nu te vor crede, iar prietenii nu au nevoie de explicatii. (Never explain–your friends do not need it and your enemies will not believe you anyway.)

*Never forget the people who made you who you are.*She’s my best friend. Break her heart and I’ll break your face!

*Cel mai bun accesoriu pentru o fata: prietenii ei. (The best accessory a girl can have: her best friends.)

*Laughing until your stomach hurts is what friends are for.

*E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie. (It’s much easier to turn friendship into love, than love into friendship.)

*You know you’ve got the greatest friends when the only time they make you cry is when you’re laughing too hard.

*Friends are forever. Boys (girls) are whatever.

*Good friends don’t let you do stupid things… alone.

*A true friend is like a good bra: supportive, hard to find and close to your heart.

*A best friend is like a 4-leaf clover, hard to find, lucky to have.

*Friendship is like China bowl: once broken, can be mended but crack is still there.

*A friend is one who knows you and loves you just the same.

*A friend is one who knows us, but loves us anyway.

*Nu-mi spune cum sa-mi aleg pretenii. Ma pricep la asta. Ca dovada, te-am ales pe tine.

*Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

*Cel mai bun motiv sa mergi la scoala: prietenii

| Aly_3645 a răspuns:

1. Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.

2. Prietenia înseamnă un suflet în două trupuri.

3. Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.

4. Prietenia este… tipul de dragoste pe care ne închipuim că o trăiesc îngerii.

5. Prietenia este umbra serii, care se înteţeşte odată cu apusul soarelui vieţii.

6. Prietenia este închisoarea sufletului de bună voie în trup străin.
7. Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele.

8. Prietenia este un blând angajament al inimii.

9. Prietenie înseamnă să fii alături de prieteni nu când au dreptate, ci când greşesc

10. Prietenia este una din mângâierile vieţii.
Scuze ca am trimis atatea raspunsuri, dar nu ma lasa toate odata si sper ca te-am ajutatbig grin